Bali

Bali je velice hezký, na vlny jeden z nejbohatších ostrovů na světě, to znamená, že na něm můžete surfovat po celý rok, od ledna do prosince. Přestože slouží Bali jako odrazový můstek k dalším surfovým výpravám na okolní ostrovy, je pořád surfařským centrem Indonésie, kde všechno v 70. letech začalo. Bali je domovem více než 6 top spotů z první světové stovky. Najdete zde výborné beach breaky, rivermount breaky , point breaky a také dlouhé reef breaky lámající se o korály, především na poloostrově Bukit, které Bali nejvíce proslavili.. Většina těchto spotů je vhodnější pro pokročilejší surfaře, ale každý surfař si tu svojí vlnu najde.

Změny na kvalitě vln při odlivu a přílivu jsou veliké, přestože v Indonesii není příliv a odliv veliký a některé spoty funguji pouze za určitého stavu.

Při období sucha od května do září je Bali ovlivněné východním až jihovýchodním větrem, který se probouzí kolem 10 hodiny ráno. Nejvíce vhodné pro surfování v tomto období je západní pobřeží nebo surfovat brzy po ránu. Západní pobřeží je ve znamení lefthand breaků.
Toto období je také hlavní přívalem vln Indického oceánu z jihu 3ft-10ft. V hlavní sezóně, červenec-srpen, jsou vlny kolem 12ft a nejvíce lidí.

Období dešťů od poloviny října do dubna je ovlivněno severo-západním větrem a deštěm. V tomto období není dmutí moře tak veliké 2ft-8ft a všeobecně je tu méně surfařů.
Nejvíce vhodné pro surfování je v tomto období oblast východního pobřeží ostrova od Nusa Dua po Sanur.

Nebezpečí:
Poškrabaní o korálové útesy (doporučuji pořídit si surfařský botičky). Kriminalita není sice veliká, ale je dobré si dávat pozor na odložené věci bez dohledu.