Destinace

Navštívili jste nějakou zajímavou zemi a chcete se podělit s ostatními o své dojmy a zážitky? Přispějte svým prožitkem do diskuze nebo si jen pročtěte zajímavé informace o vzdálených i blízkých končinách.

Austrálie je stát na jižní polokouli tvořený stejnojmenným kontinentem, velkým ostrovem Tasmánií a množstvím menších ostrovů v Jižním, Indickém a Tichém oceánu. Na severu sousedí s Indonésií, Východním Timorem a Papuou Novou Guineou, na severovýchodě se Šalamounovými ostrovy, Vanuatu a Novou Kaledonií a na jihovýchodě s Novým Zélandem. Hlavní městem je Canberra.

Bali je indonéský ostrov, nejzápadnější z Malých Sund, ležící mezi Jávou na západě a Lombokem na východě. Současně je to jedna ze 33 indonéských provincií. Hlavním městem je Denpasar na jihu ostrova. Na Bali žije většina příslušníků indonéské hinduistické menšiny. Ostrov je také největší turistickou destinací v Indonésii, známou uměním tance, hudby, sochařstvím, malbami, výrobky z kůže a kovotepectvím.

Evropa je území brané buďto jako jeden ze sedmi světadílů v jejich tradičních pojetích, nebo jako západní část Eurasie. Ze severu jej ohraničuje Severní ledový oceán, ze západu Atlantský oceán, z jihu Středozemní a Černé moře spolu s vodními cestami, které je spojují, a z východu Asie (o přesném průběhu této části hranice nepanuje konsenzus).

Indonésie je stát v jihovýchodní Asii a Oceánii tvořený 17 508 ostrovy. S více než 230 miliony obyvateli jde o čtvrtý nejlidnatější stát. Na pevnině hraničí Indonésie s Papuou Novou Guineou, Východním Timorem a Malajsií. Na moři sousedí se Singapurem, Filipínami, Austrálií a indickým územím Andamany a Nikobary. Státním zřízením země je republika s voleným prezidentem a parlamentem. Hlavním městem Indonésie je Jakarta.

Párty,párty,párty......Husto,husto,husto.... živo,živo,živo