12.Díl Backside pumpin

petak

Jak nabrat rychlost na zady ke straně vlny

Získat rychlost zady k vlně je trošičku složitější než přední stranou, ale pokud budete dodržovat obdobný postup jako u přední strany a budete se držet v horní sekci vlny, poté dosáhnete potřebné rychlosti k dalším zatackam a trikům.

První věc, co musíte udělat, je chytit vlnu, která se bude valit po vaší zadní straně(tzv. budete jí mít na backhand nebo Backside).

Postup

Najeďte si na vlnu mírně natočeným nosem surfboardu po směru vlny.
Postavte se na surfboard(čím rychleji tím lepé jakmile ucítíte, že Vás vlna veze.)Razantně zatlačte na vrcholu vlny přední nohu surfboard, aby jste iniciovaly jízdu dolů s vlny. Zadní noha muže být nepatrně více dopředu.
Pote zatlačte na zadní nohu, aby jste zatočili opět k vrcholu vlny, přední by měla vest prkno nahoru vlny. Tento první mini oblouk je nejvíce důležitý, dávám rychlost po celý zbytek vlny.
Jakmile dosáhnete vrcholu vlny je čas udělat celý zrychlovací oblouk. Zatlačte na palcovou stranu surfboardu přední nohou. Kolena by měla byt jemně pokrčená a snažte se nabrat co největší rychlost při jízdě do poloviny vlny. Sledujte vlnu před Vámi přes vaše přední rameno. Ruce by měli být lehce před vámi směřující dolů(pomůže Vám to udržet rychlost směřující dopředu)

V okamžiku, když dosáhnete poloviny vlny, zatočte nahoru zatlačením přední nohy na patou stranu surfboardu a nadlehčením přední nohy a prudkým zatlačením na zadní nohu. Sledujte kam jedete přes přední rameno a snažte se mít ruce před sebou.Snažte se vyjet na horu co možná nejrychleji

Klíčové body jak nejlépe nabrat rychlost
Rychle se postavte na surfboard a proveďte co nejrychleji první malý oblouk, aby jste se dostaly co nejrychleji na vrchol vlny.
Sledujte kde se vlna láme a prostor před vámi
Razantně zatlačte na přední nohu, když jedete dolu a odlehčete ji když jedete nahoru po vlně

No votes yet